Sukces polskiej firmy - Personalizowane produkty promocyjne

Sukces polskiej firmy - Personalizowane produkty promocyjne

AMS Grawer Ostrów - Personalizowane produkty promocyjne

 

Oprócz wyrobów szklanych grawerowanych laserowo i drukowanych, nabycie Mutoh 626UF otworzyło przed AMS rynek spersonalizowanych produktów promocyjnych.

Wyzwanie

Aby rozszerzyć rynki i możliwości firmy poprzez tradycyjny model biznesowy i druk LED UV.

 

Łukasz i Agnieszka Szkudlarz, właściciele AMS Grawer Ostrów, chcieli poprawić efektywność produkcji swoich podstawowych produktów i móc poszerzyć portfolio o kolejne produkty, aby sprostać wymaganiom klientów. Inwestycja w drukarkę Mutoh ValueJet 626UF LED UV osiągnęła ten cel i zwiększyła potencjał dalszego rozwoju Spółki.

Założona w 1996 roku firma AMS Grawer Ostrów z siedzibą w Polsce rozpoczęła działalność dostarczając nagrody, medale, ceramikę i upominki. Duża część ich działalności polegała wówczas na grawerowaniu, a to nadal pozostaje ważnym elementem, który przez wiele lat budował reputację wysokiej jakości produktów. Na początku 2000 roku firma dalej inwestowała w sprzęt do sublimacji, ploter tnący oraz rozbudowywała swoją ofertę handlową. Inwestycje te wprowadziły firmę w nowe i ekscytujące obszary, takie jak kalkomanie, naklejki, odznaki i przypinki.

W ostatnich latach AMS zainwestował w cyfrowe czterokolorowe urządzenia drukujące, pozwalające na drukowanie do formatu A3, a firma podjęła się standardowych prac drukarskich, takich jak wizytówki, plakaty i ulotki z laminacją w razie potrzeby.

Ekspansja była kontynuowana od 2015 r. Z większymi pomieszczeniami, większą liczbą pracowników i większym wyposażeniem, możliwością dywersyfikacji oferty drukarskiej i produktów.

W 2020 roku firma AMS zakupiła drukarkę biurkową UV LED Mutoh ValueJet 626UF A2 +. 

Firma AMS od razu dostrzegła, że ​​można zwiększyć produkcję, inwestując w tę technologię. Produkty, które wcześniej musieli zlecać do produkcji na zewnątrz, teraz można było kupić we własnym zakresie, a jednym z nich był druk na szkle. Nie tylko byli w stanie obniżyć koszty produkcji, ale także czas realizacji. 

Łukasz Szkudlarz zauważa : „Przed zakupem Mutoh 626UF mogliśmy jedynie grawerować laserowo nasze wyroby szklane, ale każdy druk musiał być wykonany zewnętrznie. Teraz mamy możliwość samodzielnego wykonania nadruku, co znacznie przyspiesza realizację zamówień, ale także daje nam większą kontrolę nad gotowym produktem i procesem produkcyjnym ”.

Oprócz wyrobów szklanych grawerowanych laserowo i drukowanych, nabycie Mutoh 626UF otworzyło przed AMS rynek spersonalizowanych produktów promocyjnych. Mogą teraz produkować medale w dowolnym kształcie, indywidualnie zaprojektowane nagrody, statuetki, breloczki, magnesy i prezenty na każdą okazję.

Agnieszka Szkudlarz dodaje: „ Dzięki ValueJet 626UF poszerzyliśmy naszą działalność o gadżety reklamowe, kalendarze i szyldy z plexi i PCV. Ale jednym interesującym obszarem, na który jest zapotrzebowanie, są tabliczki znamionowe i panele kontrolne, szczególnie w przypadku technologii vintage, w której teraz mamy możliwość produkowania jednorazowych dzięki drukowaniu warstwowemu i bieli. Są to złożone projekty i wymagające wysokiej jakości wykończenia ”.

AMS produkuje również zabawki na drukarce biurkowej ValueJet UV LED - atramenty Mutoh US11 są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek, co oznacza, że ​​dla klientów zajmujących się drukowaniem zabawek atramenty US11 nie zawierają żadnych substancji zabronionych, aby uzyskać lokalną certyfikację. produkcja zabawek.