Artemis C8 Plus

Seria najbardziej popularnych w Polsce ploterów solwentowych. Ploter bazuje na wielu japońskich i amerykańskich podzespołach. Ploter Artemis C8 Plus posiada 4/8 głowic KM512i lub KM-HS1000. Jakość druku tej drukarki jest porównywalna do ploterów „eko”. Ponadto ploter posiada wydajny system suszący, składający się z: grzałki wstępnej (max. 55°C), grzałki utrwalającej (max. 40°C), grzałki suszącej (max. 55°C), a także sekcji wentylatorów. Ploter Artemis C8 Plus wyposażony został w prosty i wydajny system czyszczenia karetki oparty na podciśnieniowym zasysaniu atramentu z powierzchni głowicy. Sterowanie rodzajem czyszczenia odbywa się z poziomu plotera i oprogramowania sterującego ploterem. Dzięki poszczególnym klawiszom ma się dostęp do czyszczenia wszystkich kolorów lub tylko konkretnej sekcji kolorystycznej. Na uwagę zasługuje także nowy system antykolizyjny głowicy drukującej, który zapobiega uszkodzeniom głowicy podczas drukowania.

Plotery serii Artemis C8 PLUS łączą w sobie kilka cech takich jak:

 • bardzo wysoka jakość
 • rozdzielczości 360 / 720 / 1080 dpi
 • wysoka prędkość druku
 • korzystna cena zakupu
 • niskie koszty eksploatacji
 • stabilność pracy
 • wydajny, nowy system suszący (zewnętrzny)
 • system antykolizyjny głowicy drukującej
 • wprowadzenie nowych regulowanych rolek dociskowych ma na celu zwiększenie precyzji druku oraz podniesienie mocy podsysu plotera, podobnie jak w przypadku drukarek eko-solwentowych
 • prosty i wydajny system czyszczenia karetki oparty na podciśnieniowym zasysaniu atramentu z powierzchni głowicy, co zapobiega jego stratom

Dlaczego warto wybrać ten ploter?

 • 4 lub 8 głowic Konica Minolta 512i lub KM-HS1000
 • jakość druku porównywalna do ploterów „eko”
 • wydajny system suszący, składający się z: grzałki wstępnej (max. 55°C), grzałki utrwalającej (max. 40°C), grzałki suszącej (max. 55°C), a także sekcji wentylatorów
 • ciężki system rolowy
 • system stałego zasilania + ekonomiczny atrament solwentowy z cyklohexanonem lub bez
 • ciężka, stabilna konstrukcja
 • możliwość zadruku 3 rolek jednocześnie

Dla kogo ploter solwentowy?

Artemis C8 PLUS rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wysoka jakość użytych podzespołów plus nowoczesne technologie sprawiają, iż stało się możliwe sprawne połączenie tak często sprzecznych elementów jak wysoka jakość i duża prędkość druku. Jednocześnie zastosowanie podzespołów japońskiej produkcji zapewnia wysoką bezawaryjność urządzenia przy zachowaniu łatwości obsługi.

Technologia Feather

W tradycyjnej technologii druku, urządzenia drukują poziome równoległe linie, które aby utworzyć jednolity obraz bez paskowania, muszą zostać nałożone na zadrukowywany materiał bardzo precyzyjnie, tj. nie mogą ani na siebie zachodzić ani być od siebie odsunięte. Technologia ta powoduje, że w przypadku problemów z zatkanymi lub krzywo drukującymi dyszami, na wydruku bardzo szybko uwidaczniają się niedoskonałości w postaci paskowania poziomego tzw. bandingu – efekt nieakceptowany na rynku. Technologia FEATHER – to nowy rodzaj druku, opracowany przez producenta plotera i oprogramowania PhotoPRINT (w zestawie z ploterem). Nakładane pasy, łagodnie przeplatają się z każdym kolejnym, co w bardzo dużym stopniu eliminuje efekt paskowania. Operator maszyny ma możliwość ciągłej kontroli stopnia przeplatania się pasów. Nowa technika pozwala więc drukować z dużo większymi prędkościami.

Szybkie suszenie

Ploter wyposażony jest w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałka wstępna (max. 55°C), grzałka utrwalająca (max. 40°C), grzałka susząca (max. 55°C) a także sekcję wentylatorów. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu również przy szybkich trybach druku.

Łatwe czyszczenie

Ploter Artemis C8 Plus wyposażony został w prosty i wydajny system czyszczenia karetki oparty na podciśnieniowym zasysaniu atramentu z powierzchni głowicy. Sterowanie rodzajem czyszczenia odbywa się z poziomu plotera i oprogramowania sterującego ploterem. Dzięki poszczególnym klawiszom mamy dostęp do czyszczenia wszystkich kolorów lub tylko konkretnej sekcji kolorystycznej.

System antykolizyjny głowicy drukującej

System antykolizyjny głowicy drukującej może skutecznie zapobiegać uszkodzeniom głowicy podczas drukowania.

Nowe regulowane rolki dociskowe

Nowe regulowane rolki dociskowe sprawiają, podobnie jak w ploterze eko-solwentowym, że druk jest bardziej precyzyjny i zwiększa się moc podsysu plotera

Specyfikacja
Model C8 Plus
Model głowicy KM-HS1000 KM512I-30PL
Liczba głowic 4 lub 8
Prędkość

1pass,360×360dpi,600m2/h

1pass,480×360dpi,480m2/h

2pass,360×720dpi,280m2/h

2pass,480×720dpi,240m2/h

2pass,360×360dpi,280m2/h

3pass,360×540dpi,180m2/h

2pass,480×360dpi,240m2/h

3pass,480×540dpi,140m2/h

Wielkość kropli 30 pL
System suszący Infrared IR
Szerokość druku max 3300 mm
RIP UltraPrint / MainTop / Photo Print / PrintFactory
Max moc maszyny 13295W 9095W
System drukujący 1145W 1145W
Grzałka przednia (front) 3750W 3750W
Grzałka IR 8400W 4200W
Rozmiary maszyny 4840(L)*940(W)*1400(H)mm
Masa maszyny 1035KG

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!