Mutoh Europe nv, spółka zależna japońskiego producenta wielkoformatowych drukarek cyfrowych w regionie EMEA, ogłosiła dziś dostępność unikalnego, kompleksowego rozwiązania do druku cyfrowego, specjalnie opracowanego do zabezpieczania opakowań bezpośrednio na podłożu.

Główną cechą wyróżniającą to rozwiązanie do drukowania jest to, że jest to obecnie jedyne dostępne rozwiązanie, które może drukować bezpośrednio na różnorodnych podłożach opakowaniowych bez podkładu lub powłoki wstępnej, takich jak folia kurczliwa, niepowlekany materiał etykiet i tektura falista.

W porównaniu z technologiami impregnacji na bazie wody lub rozpuszczalników, nowe rozwiązanie zapewni użytkownikom możliwość drukowania bezpośrednio na dokładnie tym samym podłożu, które zostanie użyte w końcowej serii produkcyjnej, obejmując określone zastosowania impregnacyjne, dla których folia transferowa i stosowanie tradycyjnych atramentów na bazie wody, pigmentu i rozpuszczalników nie jest alternatywą.

– FLEX PACK to obecnie najbardziej udany system do sprawdzania i prototypowania opakowań na rynku – komentuje Heiner Mueller, dyrektor sprzedaży opakowań w CGS ORIS. – Widzimy ogromny potencjał w naszym wspólnym rozwiązaniu dla określonych zastosowań niszowych, które są uzupełnieniem naszej dotychczasowej działalności polegającej na impregnowaniu folii transferowej w połączeniu z atramentami eko-solwentowymi. Pierwszą niszą, którą się zajęliśmy, są firmy specjalizujące się w produkcji rękawów termokurczliwych. Nasze nowe atramenty wielożywicowe z serii XG nie tylko umożliwią drukowanie na niepowlekanych podłożach, ale także umożliwią specjalistom od pakowania sprawdzenie prawidłowego odkształcenia prototypu termokurczliwego rękawa dzięki temu, że nowe atramenty XG mają wyjątkowe właściwości rozciągania i kurczenia – wyjaśnia.

–  Drugą ważną niszą, w którą ingerujemy, są próby na niepowlekanych etykietach i tekturze falistej. W przeciwieństwie do atramentów UV, CGS ORIS XG INKS zachowa wygląd i dotyk, a także wszystkie inne właściwości fizyczne podłoża docelowego. Oznacza to, że prototypy będą miały fizyczny wygląd produktu końcowego. Nie jest możliwe pokrycie tych zastosowań zwykłą folią transferową i atramentami na bazie wody lub eko-solwentowymi. Patrząc w przyszłość, badamy również dodatkowe możliwości rozwiązania VJ-628MP / FLEX PACK / CGS ORIS XG INKS, takie jak włókniny, metki do odzieży i plastikowe torby z PE  – podsumowuje Mueller.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z współpracy z CGS ORIS i stworzenia innowacyjnego rozwiązania do druku cyfrowego dla profesjonalistów zajmujących się pakowaniem. Nowe połączone rozwiązanie zostało już przyjęte i bardzo dobrze przyjęte w Japonii – komentuje Dyrektor zarządzający Mutoh Europe, Mitsuo Takasu.

– Ploter  ValueJet 628MP jest oparty na istniejącej formie drukarki Eco-Solwent ValueJet 628 firmy Mutoh. Aby sprostać specyficznym wymaganiom projektantów opakowań i dostosować obudowę drukarki do wyjątkowych cech CGS ORIS XG INKS, opracowaliśmy innowacyjny system gorącego powietrza, który w połączeniu ze zintegrowanymi grzejnikami kontaktowymi umożliwia atramentom CGS ORIS XG wysychanie na niepowlekanych podłożach. System transportu mediów został zoptymalizowany, aby umożliwić załadunek szerokiej gamy elastycznych podłoży, w tym bardzo cienkiej folii termokurczliwej PE, a rolki dociskowe transportujące podłoże można wyłączyć indywidualnie. Aby poradzić sobie z białymi atramentami CGS ORIS XG, zintegrowaliśmy wewnętrzny system cyrkulacji atramentu. Drukarka ValueJet 628MP jest również wyposażona w 10-kilogramowy system odbioru rolki i posiada system odcinający  arkusze do oddzielania pojedynczych wydruków – podsumowuje Takatsu.

 

Produkcja Opakowań

Dowiedz się jak plotery tnące SUMMA pomagą Twojej branży w produkcji opakowań:

Broszura(pdf)

Multimedia

Pomysły na biznes

Informacje ogólne


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!