Lotus Micro Meta Fiber 20W

Lotus Micro Meta Fiber 20W

0 reviews
. Lasery Tags laser fiber

Micro Meta Fiber 20W to pionowy laser znakujący brytyjskiej marki Lotus. Ten nowatorski laser umożliwia znakowanie i grawerowanie szerokiej gamy materiałów.

Na pierwszy rzut oka laser ten nie przypomina znanych nam na rynku konstrukcji. Jego pionowa konstrukcja wyposażona jest w automatycznie, pneumatycznie zamykane drzwi gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Ideą konstrukcji Micro Meta, bo brytyjski producent posiada w swoim portfolio bardziej klasyczne urządzenia jest szybkie grawerowanie i znakowanie powtarzalnych i personalizowanych obiektów takich jak:

  • tabliczki znamionowe
  • elementy konstrukcyjne
  • gadżety (wizytowniki, długopisy, zapalniczki...)

Wystarczy położyć obiekt, drzwi się zamkną, po kilku sekundach się otworzą i możemy zdjąć oznakowany obiekt i kontynuować proces na kolejnych egzemplarzach. Nie trzeba przygotowywać wielkich macierzy z formatkami do umiejscowienia obiektów, gdyż wykorzystujemy formatkę np. na 1 sztukę, przez co mamy zapewnioną precyzję i szybki czas znakowania.

Lotus Micro Meta posiada diodę pozycjonującą, ułatwiającą ustawienie obiektu do znakowania. Sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania posiadającego spore możliwości graficzne i w pełni kontrolujące poszczególne parametry pracy lasera.

Urządzenie zajmuje też mało miejsca i może znaleźć miejsce w punktach małej poligrafii, małych zakładach grawerskich, itd. Lotus Micro Meta pracuje z wymiennymi soczewkami 70, 110, 180 i 220 mm. Źródło lasera charakteryzuje się mocą 20W. Urządzenie posiada programowalną oś pracy Z i może pracować w trybie obrotowym.  Obudowa spełnia wymogi klasy 1.

Na liście funkcji dodatkowych, oprócz wymiennych soczewek i modułu obrotowego znajdziemy także odciąg oparów, cichy kompresor (do drzwi pneumatycznych), skonfigurowaną stację roboczą.

Znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta został zaprojektowany i montowany jest w Wielkiej Brytanii. Urządzenie posiada certyfikat CE.

Specyfikacja

Tabela obsługiwanych materiałów

  ZNAKOWANIE GRAWEROWANIE
Akryl    
Inox TAK TAK
Stal TAK TAK
Anodowane aluminium TAK TAK
Drewno    
Tekstylia    
Szkło    
Powlekane / malowane metale TAK TAK
Papier / karton    
Ceramika TAK TAK
Derlin TAK  
Skóra TAK  
Marmur / kamień TAK  
MDF    
Guma TAK  
Włókno szklane    
Korek    
Corian    
Poliwęglan TAK  
Polipropylen TAK  
Mosiądz TAK TAK
Tytan TAK  
ABS TAK  
Włókno węglowe TAK  
Chrom TAK TAK
Metale szlachetne TAK TAK
Miedź TAK TAK

Kupujący decyduje o przeznaczeniu urządzenia i jego przydatności do prowadzonej działalności.

Filmy

Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!