Premiery Mutoh na FESPA w Berlinie

Premiery Mutoh na FESPA w Berlinie

Firma Mutoh, świętująca w tym roku jubileusz 70-lecia, podczas trwających w Berlinie targów FESPA Global Print Expo 2022 (31 maja – 3 czerwca br.) prezentuje linię drukarek XpertJet i oryginalne oprogramowanie VerteLith RIP.

Premiery Mutoh na Fespie Berlin

Mottem przewodnim firmy Mutoh jest ciągłe podnoszenie jakości oraz poziomu technicznego swoich produktów z generacji na generację.

W ciągu ostatnich kilku lat Mutoh całkowicie odświeżył i unowocześnił swoje portfolio ploterów drukujących, w oparciu o nową serię drukarek XpertJet.

Pierwszym z premierowych ploterów zaprezentowanych na targach jest eko/żywiczny XpertJet 1682SR Pro.

Mutoh XpertJet 1682SR Pro

XPJ-1682SR-P to najnowszy ploter eko/żywiczny z serii XpertJet z dwiema głowicami Piezo AccuFine 3200. Ploter można skonfigurować następująco: 2xCMYK lub w 8 kolorach (CMYK, Lc, Lm, Lk, Or). Jest kompatybilny z istniejącymi atramentami Mutoh z certyfikatem MS41 GREENGUARD Gold, mających zastosowanie we wrazliwych środowiskach, takich jak szkoły i szpitale.

W porównaniu z istniejącym modelem drukarki kolorowej XpertJet 1682SR, nowy XpertJet 1682SR Pro jest aż o 180 % szybszy! Podobnie jak w wypadku wcześniejszych modeli XPJ 1341 SR Pro i XPJ 1641SR Pro nowy XPJ-1682SR Pro to szereg znakomitych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Ploter Mutoh XpertJet 1682SR Pro jest wyposażony w dwie nowe, ultra-szerokie głowice drukującą piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowania kropli). Poza tym nowy ploter jest wyposażony w profesjonalne i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP MUTOH VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), nowe głowice piezo zapewniają najwyższą jakość druku także przy wysokich prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowy ploter Mutoh charakteryzuje się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie ile materiału pozostało na rolce. Dedykowane ekologiczne atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, zaś zastosowane w ploterach duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi, zmniejszają cenę jednostkową za atrament. Nie bez znaczenia są też inne cechy ploterów Mutoh z serii XPJ ułatwiające pracę, takie jak: podświetlenie stołu LED, nowe regulowane rolki dociskowe, automatyczna kalibracja grubości mediów przy druku dwukierunkowym, automatyczna kompensacja zatkanych dysz oraz nowy dotykowy panel sterowania. W tym modelu plotera istnieje możliwość aż 4 poziomów wysokości głowicy: nisko: 1.5 mm / średnio: 2.0 mm / średnio-wysoko: 2.5 mm / wysoko: 4.0 mm, co umożliwia drukowanie nawet ciężkich banerów o grubości do 2,8 mm.

Podczas Targów FESPA będzie miała miejsce premiera plotera sublimacyjnego Mutoh XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm.

Mutoh XpertJet 1341WR Pro

Ploter wyposażono w jedną głowicę Mutoh AccuFine 1600. Atramenty barwnikowe serii HC („Increased Colourant”), używane w nowej serii ploterów sublimacyjnych charakteryzują się mniejszym zużyciem atramentu, szybszym schnięciem i kompatybilnością z różnymi typami papieru do sublimacji. Atramenty DS-3 są przechowywyane w dużych 1- litrowych kasetach z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi, zapewniającymi doskonałą rozdzielczości i ostrości obrazu. XPJ1341WR Pro zapewnia wydruk z szybkością aż do 29,2 m²/h!

Mutoh oprócz wyżej wymienionych premier zaprezentuje także pozostałe modele ploterów z portfolio marki. Wśród nich są drukarki eko/żywiczne: XpertJet 1682SR (z dodatkowym kolorem pomarańczowym), nowy XpertJet 1341SR Pro i XpertJet 1641SR Pro oraz wielokrotnie nagradzane plotery LED/UV do gadżetów: XpertJet 461UF i 661UF.

Koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Dlaczego warto wybrać plotery Mutoh?

Na Targach FESPA w Berlinie będą obecni przedstawiciele firmy Atrium Centrum Ploterowe, tak więc serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Fespa Berlin Zaproszenie