Poznaj możliwości druku LED/UV i innych urządzeń wielkoformatowych na Dniach Otwartych w Opolu.

Poznaj możliwości druku LED/UV i innych urządzeń wielkoformatowych na Dniach Otwartych w Opolu.

9 i 10 czerwca 2022 w nowym Centrum Demonstracyjnym firmy Atrium w Opolu, będziemy prezentować flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów.

Udział w Dniach Druku Wielkoformatowego jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Pobierz i wypełnij formularz rejestracyjny. Następnie wyślij go pod adres email biuro@atrium.com.pl

Szukasz technologii druku, która umożliwia wykonywanie wysokiej jakości, trwałych nadruków na dowolnym materiale? – zapisz się na nasze Dni Otwarte.

Wejdź w nowy, wysokomarżowy biznes.

 
Poznaj naszych złotych medalistów w dziedzinie druku wielkoformatowego.
 

Dlaczego warto?

  • Spotkasz się z ekspertami w dziedzinie druku wielkoformatowego
  • Zobaczysz, jak działają nasze najlepsze, wyróżniające się szybkością, jakością i trwałością wydruków plotery wielkoformatowe
  • Otrzymasz specjalną ofertę przygotowaną dla Twojej firmy.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Świata Druku i magazynu OOH.

W programie:

1. Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów LED/UV do gadżetów

Mutoh XpertJet 661UF Mutoh XpertJet 461UF

Drukarki Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane wydruki oraz produkcję małoseryjną na zamówienie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Typowe zastosowania obejmują spersonalizowane, markowe upominki i pamiątki, opakowania, prototypy, płytki dekoracyjne, okrągłe przedmioty (butelki), nagrody, figurki i modele, niestandardowe komponenty, sztywne oznakowania w małym i średnim formacie, a także wiele innych. Plotery Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF z najnowocześniejszej serii XpertJet występują w konfiguracji CMYK lub CMYK + Biały + Lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie materiałów, w tym trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Druk na podłożach ciemnych lub przezroczystych jest również możliwy dzięki zastosowaniu białych atramentów. Wartościowe wykończenie, takie jak lakier punktowy, a nawet oszałamiające efekty specjalne, takie jak struktury lub tłoczenia, są możliwe dzięki dedykowanym atramentom lakierniczym.

2. Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów eko/żywicznych

Mutoh XpertJet 1641SR

Mutoh XpertJet 1641SR

Model Mutoh XpertJet 1641SR to drukarka 4-kanałowa (CMYK), z jedną głowicą, o wydajności 53 m²/h. Rozdzielczość max. wynosi 1440x1440 dpi.

XpertJet jako następca linii ValueJet, posiada szereg nowych rozwiązań:

  • 2 rodzaje atramentów do wyboru: atramenty eko-solwentowe nowej generacji lub żywiczne UMS
  • nowoczesny czarny design,
  • technologię DropMaster 2 automatycznie kontrolującą umiejscawianie poszczególnych kropel atramentu w zależności od grubości materiału,
  • nowy - dotykowy panel sterowania,
  • nowe systemy prowadzenia i nawijania mediów.

Mutoh XpertJet 1341SR Pro

Mutoh XPJ-1341SR-Pr

Kompaktowy ploter 54 "/ 137 cm wyposażono w nowe ultra-szerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym nowy ploter jest wyposażony w profesjonalne i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP MUTOH VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), nowe głowice piezo zapewniają wyjątkową jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowy ploter Mutoh charakteryzuje się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie ile materiału pozostało na rolce. Dedykowane ekologiczne atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, zaś zastosowane w ploterze duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi, zmniejszają cenę jednostkową za atrament. W tym modelu plotera istnieje możliwość aż 3 poziomów wysokości głowicy: 1,5, 2,0, 2,5 mm.

Nie bez znaczenia są też inne cechy plotera Mutoh serii XPJ ułatwiające pracę, takie jak: podświetlenie stołu LED, nowe regulowane rolki dociskowe, a także automatyczna kalibracja grubości mediów przy druku dwukierunkowym.

3. Prezentacje i pokazy najnowszych rolowych ploterów LED/UV

Mutoh ValueJet 1638UR

Mutoh ValueJet 1638UR

Nowa seria „UR” japońskiego producenta drukarek wielkoformatowych firmy Mutoh potwierdza rozwój drukarek w kierunku wszechstronności i ekologii.

Mutoh VJ-1638UR to 2-głowicowa drukarka piezo LED-UV o szerokości roboczej 1.62 m. Oprócz kolorów CMYK, znajdziemy także kolor biały oraz lakier. Taka konfiguracja pozwala na druk wielowarstwowy w jednym przebiegu (symultaniczny). Daje to wielokrotnie większe możliwości od zwykłych drukarek „eko” i konkurujących rozwiązań.

Mutoh wprowadzając nową  serię urządzeń „UR” potwierdza aktualne i przyszłe kierunki rozwoju druku wielkoformatowego. Nowy ValueJet pozwala na to, czego nie potrafią inne technologie druku tj. solwentowe czy lateksowe. Jest to dowodem, że wybór w dzisiejszych czasach technologii LED-UV jest jak najbardziej biznesowo uzasadniony.

4. Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF

DTF (Direct to Film) to rewolucyjna technologia nadruku na koszulkach, która pokonuje wiele ograniczeń obecnie stosowanych technik. Pojawiła się na rynku jako odpowiedź na niską odporność lub  wzrastające koszty produkcji reklamy na tekstyliach, czasochłonność i długość procesu  tzw. „przygotowalni”.

Drukując na specjalnej folii oraz stosując sypki klej, przy użyciu prasy termicznej, jesteśmy w stanie przenieść cały wydrukowany obraz na tkaninę. Druk DTF także świetnie sprawdza się w znakowaniu materiałów w trudno dostępnych miejscach, a także w aplikacji na produktach, na których niemożliwe jest drukowanie na płasko, jak np. rękawy koszulek, czapki z daszkiem, torby itp.

DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF.

W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem OEKO-TEX®, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628, które stawiają go ponad rozwiązaniami konkurencyjnymi  są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku. Cenione są także: szybkość pracy urządzenia, przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków, możliwość użycia białego atramentu i atramentów fluorescencyjnych oraz wygrzewanie infrared, które zabezpiecza kolory, dopełniają zakres możliwości japońsko-amerykańskiej drukarki.

DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, dedykowany szczególnie do pracy z niewielkimi partiami. Idealnie sprawdzi się w druku na koszulkach, znakowaniu odzieży roboczej i technicznej, znakowaniu odzieży sportowej, a nawet obuwia.

Portfolio obsługiwanych przez ploter DTF 30 materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość tekstyliów i tkanin dostępnych na rynku - od naturalnych, takich jak bawełna, czy skóra, po poliester.

DTF 30 wyposażony jest w najnowszej generacji, podwójną głowice Epson. Rozdzielczość druku wynosi od 360 do 2880 dpi. Prędkość druku to 3,5m2 CMYK WW, a szerokość zadruku 30 cm

5. Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów solwentowych

Artemis KM 3200

Seria najbardziej popularnych w Polsce ploterów solwentowych. Za jego sukcesem stoją stabilne, długowieczne głowice Konica Minolta. W ponad 150 polskich instalacjach tego plotera żadna z głowic nie uległa awarii. Ploter bazuje na wielu japońskich i amerykańskich podzespołach.
Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka cech, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość, wysoka prędkość druku, stabilność pracy.

6. Pozostałe urządzenia wielkoformatowe prezentowane na Dniach Otwartych

Z pozostałych urządzeń wielkoformatowych prezentowane będą plotery tnące Summa S One D120, laminatory Neolt Laylam oraz trymery Neolt XY Matic Trim Plus.

Summa S One D120 Neolt XY Matic Trim Plus. Neolt Laylam

7. Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów laserowych CO2

Artemis SF 1390 / 1610

Artemis SF 1390 / 1610 to lasery CO2 idealnie nadające się do cięcia jak i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp.

Lasery CO2 posiadają przelotowy stół, który pozwala na pracę z materiałami nawiniętymi na rolkę lub z płytami o większej długości niż pole robocze. Ze względu na łatwość obsługi jak i kompaktowe rozmiary urządzenie może służyć do wykonywania krótkich serii jak również do produkcji masowej. Dużą zaletą laserów jest możliwość cięcia lub grawerowania wysokich elementów dzięki opuszczanemu stołowi o strukturze plastra miodu. Do materiałów sztywnych dołączony jest również stół nożowy.8. Prezentowane wydruki LED/UV będą wykonywane między innymi na płytach PCV, plexi, hips i ikobond od IKONOS.

8. Prezentacja i pokazy najnowszych stołowych ploterów tnących Summa serii F

Summa F1612 (obszar roboczy 160 x 120 cm)

Summa F 1612

Skorzystaj z atrakcyjnych promocji na stołowe plotery tnące Summa F (FESPA Berlin).

 

9. Prezentowane wydruki LED/UV będą wykonywane między innymi na płytach PCV, plexi, hips i ikobond od IKONOS.

Szczegóły dotyczące atramentów i innych materiałów do druku wielkoformatowego można znaleźć na stronie IKONOS.