KL Druck wybiera ONYX Thrive

KL Druck wybiera ONYX Thrive

Firma, która działa w branży od ponad 120 lat, aktualnie zatrudniająca 300 ekspertów druku cyfrowego, posiadająca linie produkcyjne na powierzchni 20000 m2 wybrała do centralnego zarządzania drukiem oprogramowanie ONYX THRIVE.

O wyborze oprogramowania mówi Gunter Fells, szef działu druku cyfrowego w KL Druck.

Zauważyliśmy, że potrzebujemy systemu wspomagającego nasz rozwój, który pomoże nam osiągać więcej w krótszym czasie, co nakierowało nas na rozwiązanie ONYX. Przed zakupem ONYXa, ostrożnie testowaliśmy kilka innych programów ripujących, ale najlepszym rozwiązaniem okazał się ONYX.

Wszyscy producenci oprogramowania zapewniali nas, że mają dla nas rozwiązanie szyte na miarę, ale po testach jedynie rozwiązanie ONYX sprostało naszym wymaganiom. Przerzuciliśmy się z ONYX PosterShop na ONYX ProductionHouse, a następnie na ONYX Thrive, ponieważ potrzebowaliśmy jednego systemu dla całej drukarni.

Wybór ONYX Thrive był naprawdę kluczowy, gdyż przyniósł nam możliwości sieciowe, których nikt inny nie posiadał. Mogliśmy przerzucać produkcję pomiędzy maszynami zgodnie z bieżącymi potrzebami i zaktualizować oprogramowanie do 14 stacji ripujących jednym prostym ruchem.

ONYX ma najkrótszy czas ripowania, wykorzystuje najnowsze silniki PDF i łatwe profilowanie kolorystyczne w celu uzyskania najbardziej jednolitej kolorystyki dla różnych urządzeń i technologii. Jest to szczególnie ważne, kiedy chcemy uzyskać kolory korporacyjne.

Wiele naszych zadań jest dużych i skomplikowanych (np. wymagających układania formatek). Zestawy podręczne QuickSets i bardziej efektywne zautomatyzowane przepływy pracy naprawdę pomogły nam zmniejszyć liczbę przeróbek i skróciły czas produkcji. Workflow i funkcje sieciowe pomogły nam wyeliminować wąskie gardła, przez co nasz biznes rozrósł się i drukujemy teraz ponad 1000 dużych plików graficznych w ciągu zaledwie jednego dnia, co sprawia, że nasi klienci są bardzo zadowoleni.

Na szczęście ONYX ma również opcje oszczędzania mediów, które pomagają nam zminimalizować straty czasu i ogranicza koszty. ONYX Hub pomógł naszej działaności stać się jeszcze bardziej dochodową.

ONYX Thrive & Hub

ONYX Hub to narzędzie analityki biznesowej dla druku wielkoformatowego. Na przeglądarkowym pulpicie można odczytać zagregowane informacje, które pozwolą podejmować lepsze decyzje. Onyx HUB zbiera informacje na temat wydruków, plotera i prezentuje w czasie rzeczywistym. HUB pozwoli lepiej zrozumieć koszty, zwiększyć zyski i znaleźć miejsca gdzie można zaoszczędzić.

Onyx HUB dostępny jest dla licencjonowanych użytkowników Onyx Thrive - skalowalnym oprogramowaniu do druku wielkoformatowego. Wykorzystuje ono zaawansowaną technologię Adobe PDF Print Engine i Adobe Normalize. Dedykowane jest dla użytkowników posiadających wiele drukarek czy też wymagających wysokiej wydajności oprogramowania RIP.

Thrive oferowany jest w kilku wariantach: 862, 642, 421, 211. Pierwsza cyfra (8, 6, 4 lub 2) oznacza liczbę jednoczesnych procesów RIP. Druga cyfra oznacz liczbę jednocześnie obsługiwanych drukarek wielkoformatowych. Ostatnia cyfra to liczba „job editorów”, czyli końcowych stacji roboczych.
Wszelkie dobrodziejstwa zaawansowanego procesu RIP dostępne są także dla pojedynczych użytkowników. Dla nich dedykowane jest oprogramowanie ONYX 12 oferowane w 3 wersjach: RipCenter, PosterShop, ProductionHosue. Różni się one zestawem dostępnych narzędzi, funkcji, obsługiwanym sprzętem czy ich ilością.

Dowiedz się więcej o oprogramowaniu ONYX RIP serii 12.