Jak znakować koszulki?

Jak znakować koszulki?

DTF - REWOLUCJA W NADRUKACH NA KOSZULKACH!

DTF (Direct to Film) to rewolucyjna technologia nadruku na koszulki, która pokonuje wiele ograniczeń obecnych technik zdobienia. Pojawiła się na rynku jako odpowiedź na wzrastające koszty produkcji reklamy na tekstyliach, czasochłonność i długość procesu  tzw. „przygotowalni”.

Dzięki DTF pełno kolorowe nadruki bez wycinania, bez obierania, czasochłonnej i kosztownej przygotowalni, dostępne są praktycznie „od ręki”.

Transfer DTF to przygotowanie transferu z cyfrowego obrazu, wydrukowanego w technologii pigmentowej. Drukując na specjalnej folii oraz stosując sypki klej, przy użyciu prasy termicznej, jesteśmy w stanie przenieść cały wydrukowany obraz na tkaninę.

Druk DTF świetnie sprawdza się w znakowaniu materiałów w trudno dostępnych miejscach a także w aplikacji na produktach, na których niemożliwe jest drukowanie na płasko, jak np.: rękawki koszulek, czapki z daszkiem, torby itp.

Dzięki swoim zaletom, technologia DTF doskonale sprawdzi się u każdego producenta nadruków na tekstyliach, również tych, którzy, celują w drobniejsze, jednostkowe i spersonalizowane zamówienia.

DTF Mutoh 628 to kompaktowy ploter drukujący na koszulkach i innych materiałach tekstylnych, o znakomitej jakości druku, przeznaczony dla poligraficznych i reklamowych startup'ów, niewielkich agencji reklamowych, działów marketingu, działów projektowych.

DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, dedykowany szczególnie do pracy z niewielkimi partiami produkcji. Idealnie sprawdzi się w agencjach reklamowych, do druku na koszulkach, znakowania odzieży roboczej i technicznej, znakowania odzieży sportowej, a nawet na obuwiu.

Istnieje kilka technologii umożliwiających znakowanie koszulek. Niektóre wymagają nakładów inwestycyjnych. My przedstawiamy najtańsze technologie, dzięki którym otworzycie "biznes koszulkowy" już za kilkaset złotych!

Papier transferowy IKONOS T-SHIRT

Papier IKONOS T-SHIRT przeznaczony jest do zadruku za pomocą "zwykłej" biurkowej drukarki atramentowej. Za pomocą prasy lub… żelazka, można przenieść grafikę na koszulkę, bluzę, czapkę lub inne materiały bawełniane. Papier zapewnia doskonałe, kolorowe, ostre obrazy na białym oraz ciemnym tle. Kolor pozostaje taki sam po wielokrotnym praniu. Papier IKONOS T-SHIRT to łatwy proces produkcji i niski koszt wejścia w nowy biznes!

Papier oferowany jest w formacie kartek A4 w opakowaniach po 10 lub 50 sztuk. Za jego pomocą w warunkach domowych można oznakować wyjątkową koszulkę. Przy kreatywnym pomyśle można sprzedawać takie produkty sprzedawać z wysoką marżą.

Co potrzeba do rozwinięcia niskobudżetowego biznesu koszulkowego:

 • Zwykła, biurkowa drukarka atramentowa (koszt od 200 zł)
 • Zwykła, jednokolorowa koszulka bawełniana (8-20 zł)
 • Kartka papieru SIHL T-shirt (1,50 zł/szt. do tkanin białych lub 2,50 zł/szt. do tkanin kolorowych, ciemnych, itd.)
 • Termoprasę lub w warunkach domowych nawet zwykłe żelazko (które każdy posiada w domu).

Koszt produkcji takiej koszulki to 10-20zł, z dobrym pomysłem koszulkę można sprzedać za 40-50 zł, co daje kilkaset % marży przy praktycznie zerowym ryzyku (drukarkę i żelazko każdy posiada).

Pobierz: instrukcja znakowania koszulek białych, instrukcja znakowania koszulek kolorowych

Gdzie kupić: sklep on-line ikonos.pl, ikonos_pl na allegro

Folie IKONOS Ultra FLEX

Drugą ciekawą i jednocześnie niedrogą metodą znakowania koszulek jest wykorzystanie folii IKONOS Ultra FLEX. Folie te oferowane są w wielu gotowych kolorach, a także w wersji do zadruku.

Instrukcja aplikacji z wykorzystaniem kolorowych folii flex:

 • Projekt wytnij za pomocą plotera tnącego w odbiciu lustrzanym
 • Przygotuj koszulkę, przeprasowując miejsce pod grafikę w temp. ok. 140 st. C.
 • Ułóż naklejkę w zaplanowanym miejscu
 • Wgrzej grafikę żelazkiem przez ok. 5 sek w temp. ok. 140 st. C.
 • Po ostygnięciu, usuń uważnie papier podkładowy

Instrukcja aplikacji z wykorzystaniem folii flex DO DRUKU:

 • Wydrukuj ploterem żywicznym lub eko-solwentowym projekt
 • Wytnij zadrukowany obszar, który ma się znaleźć na koszulce
 • Przygotuj koszulkę, przeprasowując miejsce pod grafikę w temp. ok. 140 st. C.
 • Przenieś naklejkę w zaplanowane miejsce za pomocą folii transportowej dla wysokich temperatur
 • Wgrzej grafikę żelazkiem przez ok. 5 sek w temp. ok. 140 st. C.
 • Po ostygnięciu, usuń uważnie folię transportową