SummaCut seria F

Seria stołowych ploterów tnących Summa F, to „szyte na miarę” kombajny, które znajdą zastosowanie od poligrafii przez reklamę po produkcję przemysłową. Wielonarzędziowe systemy tnące (plotery tnąco-frezujące) Summa serii F to kilka kilka modeli o różnych rozmiarach stołów roboczych: Summa F1612, Summa F1330, Summa F1832, Summa F3230 oraz Summa F3232.

Wprowadzając plotery z serii „F”, Summa wkroczyła na rynek nowych rozwiązań. Korzystając przy tym ze swoich kilkudziesięciu lat dotychczasowego doświadczenia i budowy najlepszych rolowych ploterów tnących. Możliwości ploterów pozwalają na cięcie materiału zarówno w postaci arkuszy jak i z rolki. Maszyny używają trzech zainstalowanych narzędzi - głowica jest wielonarzędziowa. Pozwala to na ich łatwą i szybką wymianę.

System wielonarzędziowy

Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Standardowo ploter dostarczany jest z modułem noża wleczonego. Wyposażony jest też w system rozpoznawania znaczników cięcia po obrysie - kamerę OPOSCAM.

Na wielofunkcyjnej głowicy można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału. Dodatkowo, zainstalowana kamera pozwala na szybkie i dokładne odczytanie znaczników OPOS (cięcia konturowego).

Dzięki zróżnicowanemu systemowi prowadzenia mediów możliwe jest skuteczne cięcie materiałów z roli, arkusza czy w postaci płyt (np. formatki PCV). Obszar stołu jest dostosowany do najpopularniejszych rozmiarów roboczych i wynosi:

Porównanie rozmiarów stołów ploterów: Summa F1612, Summa F1330, Summa F1832, Summa F3230, Summa F3232

Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne prowadzenia materiałów rozwijanych z rolki.
Moduł noża aktywnego jest najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym rodzajem narzędzia tnącego - siła nacisku sięga 12 kg! Dokładność cięcia wynosi 0.05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G.

Dzięki systemowi rozpoznawania narzędzi, ploter ustawia właściwe parametry zaraz po zainstalowaniu narzędzia. Zestaw oferowanych narzędzi pozwala na dopasowanie maszyny na potrzeby konkretnego zadania. Nóż tnący poradzi sobie z cięciem najbardziej wymagających materiałów dostępnych w postaci roli. Nóż odcinający z pojedynczym ostrzem przetnie bardziej wymagające materiały (folie samoprzylepne, cienki karton, tektura). Z kolei nóż odcinający z podwójnym ostrzem pozwala na cięcie jeszcze bardziej wymagających mediów. Przykładem takim materiałów są folie magnetyczne i tekstylia. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym czy płyt kanalikowych. Summa F znajdzie także zastosowanie przy cięciu folii odblaskowych stosowanych w drogownictwie. Wreszcie nóż typu „heavy-duty” będzie ciął najgrubsze materiały. Może on realizować obróbkę np. płyt z tworzyw sztucznych oraz wykładziny, dywanów, itd. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Różnorodne narzędzia bigujące pozwalaj na obróbkę szerokiej gamy kartonu. Moduł noża wleczonego pozwala na szybkie nanoszenie opisów i cięcie mediów. Siłą nacisku noża wynosi maksymalnie 600 gram.

Wydajna pompa podciśnieniowa wyposażona jest w tłumik. Utrzymuje ona materiał w czasie pracy plotera. Dodatkowo, poprzez nadmuch powietrza pod materiał, ładowanie i ustawianie mediów jest wyjątkowo łatwe. Automatycznie dopasowujący się zawór, tworzy podciśnienie na zadanej szerokości.

Oprogramowanie

Axis Control jest standardowo dostarczanym oprogramowaniem. Pozwala ono w pełni kontrolować parametry urządzenia. Zoptymalizowany system ekranu dotykowego daje możliwość szybkich zmian parametrów pracy plotera. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w pilota. Daje on operatorowi możliwość sterowania oprogramowaniem z dowolnego miejsca pracy z urządzeniem.
SummaFlex to aplikacja pozwalająca na przygotowanie projektu, post-processing oraz import gotowych plików. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty z AutoCAD, Adobe Illustrator, CorelDRAW. Program umożliwia płynne włączenie plotera F-Class do już istniejącej infrastruktury sprzętu i oprogramowania w pracowni. Po ustaleniu i zaplanowaniu zadań, system makropoleceń wykona pracę w sposób automatyczny absorbując czas i zasoby w sposób minimalny.

SummaFlex Pro oferuje poza standardowymi opcjami możliwość współpracy z kamerą do rozpoznawania znaczników - systemu OPOS-CAM.

Bezpieczeństwo

Zestaw bezpieczeństwa to najlepszy system ochrony. Laserowe ogrodzenie zabezpiecza maszynę i
przestrzeń wokół niej. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery, pozwalając na zmianę parametrów. Urządzenie objęte jest 2 letnią gwarancją w miejscu instalacji.

Specyfikacja
Obszar roboczy 160 x 120 cm - Summa F1612
129 x 305 cm - Summa F1330
184 x 320 cm - Summa F1832
327 x 210 cm - Summa F3220
327 x 320 cm - Summa F3232
Szerokość materiału do 165 cm - Summa F1612
do 134 cm - Summa F1330
do 190 cm - Summa F1832
do 332 cm - Summa F3220
do 332 cm - Summa F3232
Prędkość cięcia max. 1000 mm/s
Akceleracja max. 1G
Strefy podsysu Zmienna - Summa F1612
6 stref (2 rzędy x 3 kolumny) - Summa F1330
8 stref (2 rzędy x 4 kolumny) - Summa F1832
7 stref (1 rząd x 7 kolumn) - Summa F3220
14 stref (2 rzędy x 7 kolumn) - Summa F3232
Multimedia

Plotery Summa F - PRZEGLĄD

Plotery Summa F - FUNKCJE

Plotery Summa F - NARZĘDZIA

Plotery Summa F - PORADNIKI I TUTORIALE

Plotery Summa F - OPROGRAMOWANIE GOPRODUCE

Plotery Summa F - SUCCESS STORY


Podobne produkty

Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!