RemaDays: hybrydowy EFI Pro 16h w Atrium

RemaDays: hybrydowy EFI Pro 16h w Atrium

EFI to jeden z najbardziej uznanych producentów urządzeń i oprogramowania do druku na świecie. Jedną z maszyn tej amerykańskiej firmy można było zobaczyć na stoisku Atrium Centrum Ploterowe podczas tegorocznej edycji targów RemaDays.

EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter drukujący w technologii LED o szerokości maksymalnej 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Jest to drukarka klasy przemysłowej, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale).

Co pod maską EFI Pro 16h?

Na niesamowite możliwości EFI Pro 16h ma wpływ szereg unikalnych właściwości, razem tworząc spójną i bezkonkurencyjną platformę druku.

  • Głowice z technologią UltraDrop umożliwia osiągnięcie fotograficznej jakości druku, drobnej czcionki i nasyconych kolorów.
  • Druk kolorem białym w trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor) nie spowalnia całego procesu druku.
  • Technologia LED-UV pozwala na druk na materiałach "klasycznych" jak i na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.
  • Natychmiastowe włączanie i wyłączanie lamp LED przekłada się na wydłużony czas ich produktywności. Ekologiczny druk z niskim LZO oraz niską ilością odpadów i materiałów eksploatacyjnych.
  • Nie mniej ciekawie robi się od strony oprogramowania. Autorskie oprogramowanie FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP” nie trzeba nikomu przedstawiać.

Ta drukarka zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, poszukujących „hybrydowego” rozwiązania. Rozwiązania dającego wszechstronność druku zarówno na nośnikach elastycznych z roli - czyli wszelkich banerów, folii, backlitów, papierów, tapet - jak i sztywnych płyt z tworzyw, kartonu, drewna oraz innych twardych podłoży czy też gotowych przedmiotów.
EFI Pro 16h to szybki zwrot inwestycji i wyjątkowo niskie koszty druku i użytkowania. EFI Pro 16h to także możliwość wejścia w nowy segment wysokomarżowego biznesu i zastosowania technologii druku w wielu branżach od reklamy przez poligrafię i dekoracje po przemysł.

EFI Pro 16h drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego dla zachowania wysokiej prędkości tym kolorem. Warto wspomnieć, że kolor biały w ploterach EFI jest śnieżnobiały. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200 x 1200 dpi. Drukarka jest wyposażona w wiele „pro” rozwiązań, takich jak: listwa antystatyczna, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery pro Server Core.

EFI Pro 16h to urządzenie najbardziej wszechstronne z całej serii Pro, która obejmuje produkcyjne maszyny rolowe, drukarki typu flatbed i hybrydy łączące możliwości obu typów maszyn. O przydatności takiego rozwiązania można było przekonać się na naszym stoisku podczas targów RemaDays.

UltraDrop to największa innowacja w druku atramentowym ostatnich lat. Wymagający klienci oczekują najwyższej jakości obrazu, maksymalnej wyrazistości i niezrównanych możliwości technicznych. Dlatego właśnie opracowana przez firmę EFI technologia UltraDrop zapewnia jeszcze mniejszą objętość kropli i jeszcze większą kontrolę precyzji druku.

Rezultaty robią oszałamiające wrażenie. Głowice drukujące w EFI Pro 16h wystrzeliwują krople o objętości 7 pikolitrów oraz umożliwiają nakładanie się wielu kropel na siebie (technologia zmiennej wielkości kropli w skali szarości). Jakość wydruku w wysokiej rozdzielczości przekłada się na niezrównane wygładzenie cieni, gradientów i przejść kolorów. Znakomita jakość tekstu o wielkości 4 pt, zarówno przy standardowej, jak i wysokiej jakości wydruku to mniejsza liczba tzw. „satelitów” i większa czytelność w każdym trybie drukowania.

Opracowana z niezwykłą precyzją technologia utrwalania atramentu na zimno światłem LED, pozwoli osiągnąć znacznie więcej przy mniejszym nakładzie zasobów. Oznacza to lepsze wyniki finansowe, dzięki zwiększeniu liczby wysokodochodowych zleceń, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych i negatywnego wpływu na środowisko.

Po pierwsze przekłada się to na rozszerzenie obsługiwanego zestawu podłoży, w tym tańszych i wysokiej klasy nośników specjalnych. Po drugie zwiększenie wydajności i czasu nieprzerwanej pracy dzięki błyskawicznemu uruchamianiu i wyłączaniu oraz zmniejszeniu potrzeby konserwacji. Po trzecie, obniżenie kosztów operacyjnych dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii oraz mniejszej liczbie części zamiennych. Po czwarte, usprawnienie kontroli nad poziomem połysku lub matowości. Po piąte, zmniejszenie strat dzięki spójnemu odwzorowywaniu kolorów i łatwej obsłudze. Po szóste, wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą korzystać z przyjaznych dla środowiska rozwiązań charakteryzujących się niską emisją LZO, mniejszym zużyciem energii, niższą ilością strat oraz mniejszą liczbą części zamiennych.

Plotery EFI serii Pro w Atrium Centrum Ploterowe

W portfolio EFI i jednocześnie Atrium można znaleźć jeszcze kilka produkcyjnych maszyn serii Pro oprócz "szesnastki". Maszyny rolowe 3.20 m reprezentuje EFI Pro 32r+ rozpędzający się do 265 m²/h. Z kolei maszyny typu flatbed reprezentują dwie drukarki: EFI Pro EFI Pro 24f i nowość – EFI Pro 30f.