Plotery tnące

Plotery tnące

Plotery tnące:

 

Wśród urządzeń tego typu wyróżniamy urządzenia rolowe oraz stołowe. Oba rodzaje ploterów tnących wykorzystywane są w reklamie (wycinanie, nacinanie), dekoratorstwie (tapety, media, gdzie ważna jest precyzja cięcia), branży kamieniarskiej i szklarskiej. Urządzenia rolowe służące do cięcia, nacinania materiałów elastycznych oraz urządzenia stołowe, które dodatkowo bigują, grawerują, frezują materiały sztywne, pozwalają realizować firmom reklamowym i opakowaniowym pełen wachlarz usług.
W naszej ofercie znajdują się plotery tnące firmy Summa oraz Mutoh.
Plotery tnące Summa, posiadają optymalny stosunek jakości plotera do ceny. Ponadto cechują je bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Wszystkie plotery tnące Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, dzięki której ploter wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze, a silniki mniej obciążone, co zwiększa żywotność urządzenia.
W branży firma Summa jest znana jako prekursor nowych technologii. W tym zakresie, ich renomowane plotery SummaCut i S Class 2 Series wprowadziły na rynek wiele efektownych rozwiązań do cięcia folii samoprzylepnych, papieru, folii do znaków drogowych, folii do piaskowania. Produkty firmy Summa używane są przez producentów szyldów, kamieniarzy, drogowców, producentów opakowań, itp na całym świecie.
Firma Summa nieustannie dąży do ciągłego ulepszania swoich urządzeń, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość i wydajność. Doprowadziło to do opracowania zupełnie nowej linii produktów, zbudowanej od podstaw i z myślą o dotychczasowych i nowych użytkownikach. Seria ploterów rolowych S One jest kolejnym krokiem w średnim segmencie urządzeń tnących firmy Summa i zastępuje serię SummaCut. Wykorzystując doświadczenie zdobyte przez wiele lat, Summa oferuje Państwu niezawodną serię maszyn która jest bardziej wydajna i bardziej ergonomiczna w obsłudze.
 
Nowe rozwiązania techniczne ploterów S One, to między innymi:
- nowoczesny wygląd
- nowa głowica
- nowy automatycznie opuszczany czujnik opos
- nowy ekran dotykowy
- nowe silniki oraz układy elektroniczne
- nowa podstawa oraz siatkowy kosz na media
- nowe oprogramowanie Summa GoSign
 
Seria stołowych ploterów tnących Summa F, to „szyte na miarę” kombajny, które znajdą zastosowanie od poligrafii, przez reklamę, produkcje opakowań po produkcję przemysłową. Wielonarzędziowe systemy tnące (plotery tnąco-frezujące) Summa serii F, to kilka modeli o różnych rozmiarach stołów roboczych: Summa F1612, Summa F1432, Summa F1832, Summa F3230 oraz Summa F3232.
Wprowadzając plotery z serii „F”, Summa wkroczyła na rynek nowych rozwiązań. Korzystając przy tym z kilkudziesięciu lat doświadczenia, z budowy najlepszych rolowych ploterów tnących. Stabilna konstrukcja i wysoka precyzja ploterów Summa F pozwalają na cięcie materiału zarówno w postaci arkuszy jak i z rolki. Plotery stołowe Summa F używają jednocześnie trzech zainstalowanych narzędzi - głowica jest wielonarzędziowa, a ponadto sama rozpoznaje rodzaj narzędzia. Pozwala to na ich łatwą i szybką wymianę.
Plotery Summa F mogą korzystać z następujących narzędzi:
- moduł wleczony
- moduł aktywny: kiss-cut; bigowanie; v-cut; heavy duty; single - edge;
double - edge
- moduł frezujący: standardowy i HF
- moduł obrotowy
- elektroniczna oscylacja
- pneumatyczna oscylacja
 
Plotery Summa F mogą ciąć następujące materiały:
- folia samoprzylepna
- papier
- folia dekoracyjna
- folia magnetyczna
- baner
- karton
- twarda płyta piankowa
- polipropylen
- płyta o strukturze plastra miodu
- tektura piankowa z papierem
- guma
- włóknina
- filc
- pianka
- tekstylia syntetyczne
- tekstylia techniczne
- poliwęglan
- płyta kompozytowa
- MDF
- plexi
- skóra
 
Plotery tnące Mutoh ValueCut cechują się wysoką jakością cięcia, precyzyjnym prowadzeniem materiału do 10 metrów długości oraz najwyższą wydajnością - prędkość cięcia do 1530 mm/s i przyspieszenie do 4.2 G.
Automatycznie wykrywane znaczniki do cięcia wcześniej zadrukowanej grafiki (np. wydrukowane na ploterach Mutoh XpertJet) umożliwiają wykorzystanie ploterów ValueCut w systemach produkcji naklejek i etykiet (możliwość cięcia także na wylot). Plotery tnące ValueCut znajdą zastosowanie do wycinania liter, znaków graficznych i szablonów, wcześniej wspomnianych etykiet oraz w przemyśle dekoratorskim i kamieniarskim. ValueCut może ciąć od cienkich folii graficznych do grubych folii kamieniarskich - do 0.8 mm. Maksymalny nacisk noża to aż 600 g.
 
W odróżnieniu od ploterów tnących Graphtec, Roland, Mimaki, plotery Summa posiadają szereg nowatorskich rozwiązań. Zobacz: