Folie samoprzylepne i laminaty IKONOS nagrodzone Złotym Medalem

Folie samoprzylepne i laminaty IKONOS nagrodzone Złotym Medalem

W ramach Festiwalu Druku 2016 konkursowe jury postanowiło nagrodzić polskiej produkcji folie samoprzylepne i laminaty Ikonos. Ikonos to jak dotąd pierwszy i jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego: folii samoprzylepnych, blockoutów, laminatów, backlitów, materiałów dekoracyjnych i innych. Materiały te od blisko dekady produkowane są w fabryce zlokalizowanej w Opolu. Trafiają do odbiorców końcowych i dystrybutorów w ponad 40 krajach na całym świecie.

Nasze materiały zdobyły już kilka targowych laurów. Ale prawdziwym potwierdzeniem ich jakości jest ich popularność wśród klientów i wysokie oceny specjalistów, które nie biorą się znikąd. Szereg atestów, ekologiczna produkcja, zachowanie się nośnika w czasie druku i aplikacji to nasze priorytety.

Paweł Stania
Marketing Manager, Atrium Centrum Ploterowe

Co wyróżnia polskie folie i laminaty IKONOS?

Łatwiej odpowiedzieć, czym się nie różnią. Zastosowaniem. Na białej folii zawsze będzie się drukować, przezroczysta folia będzie służyła jako laminat, backlit będzie służył do reklamy podświetleniowej. Choć zauważalna jest poprawa jakości produktów chińskich, to właściwości naszych opolskich, czy też europejskich produktów powodują, że klienci nie mają problemu przy wyborze produktu pod względem jakości oraz trwałości. Do produkcji wykorzystujemy jedynie surowce oraz materiały pochodzące od uznanych, największych producentów, których jakość jest najwyższa na rynku europejskim i zachwalana przez wszystkich. Dodatkowo często dochodzi do transferu technologii oraz wspólnych prac badawczo-rozwojowych nad nowymi produktami. Choć surowce pochodzące z najwyższej półki mogą się kojarzyć z wysoką ceną to jak do tej pory udaje się nam bez problemu wpasować w cenowe oczekiwania naszych klientów. Naszą intencją nie jest oferowanie taniego produktu o niskiej jakości lecz wysokojakościowego produktu w rozsądnej, akceptowalnej cenie.

Tomasz Juchkiewicz
IKONOS

Produkcja materiałów Ikonos Profiflex ukierunkowana jest na ekologię i jakość. Kilka lat temu producent wyposażył swoją linię produkcyjną w Regeneracyjny Dopalacz Termiczny o wydajności 20 000 Nm3. Koszt inwestycji przekroczył 360 000 euro, a dzięki niej poziom redukcji gazów LZO jest kilkukrotnie niższy niż zakładają normy europejskie. Wszelkie odpady poprodukcyjne poddawane są recyklingowi przez wyspecjalizowane w tym kierunku, akredytowane jednostki.

Nawet najlepszy materiał musi posiadać „papiery”. Materiały IKONOS posiadają atest Polskiego Związku Higieny, przez co można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia, itd. Folie Ikonos posiadają także atest niepalności zgodnie z normą Bs1,d0 co oznacza, że jest niezapalna, niekapiąca i nieintensywnie dymiąca. Z kolei laminaty podłogowe Ikonos posiadają filtr UV i certyfikat antypoślizgowości zgodnie z normą R9.

Folie i laminaty Ikonos Profiflex są cenione i stosowane przez czołowych producentów drukarek wielkoformatowych (m.in. Mutoh) na największych branżowych targach takich jak Fespa, Drupa czy polski Festiwal Druku. Dlaczego tak się dzieje? Operatorzy im ufają. Folie Ikonos Profiflex nie falują się pod wpływem temperatury na ploterze drukującym, co jest wada często spotykana w innych „markowych” foliach.
Choć do światowych liderów nam jeszcze daleko Ikonos z każdym rokiem jest większy. Dlaczego? Odpowiedzią jest jakość, którą dostarczamy. Gwarancją tego, że materiał nie tylko będzie spełniał, ale przewyższał oczekiwania klienta. To także szybkość reakcji na zapytanie klienta, zrozumienie jego potrzeb i natychmiastową wysyłkę. Nie można zapomnieć o dostosowywaniu się do indywidualnych specyfikacji materiałowych klienta, jak także specjalnych produkcji pod jego wymagania. Jako jedyni możemy dostarczać pełen pakiet dla branży reklamowej polegający nie tylko na podłożu do druku, ale także na parku maszynowym tj. ploterach, serwisie, profesjonalnym doradztwie, profilowaniu kolorystycznym itd.

Jako pierwsi też w Polsce dysponujemy linią laminująco-powlekającą do produkcji materiałów dla branży reklamowej. Rocznie IKONOS produkuje 3.000.000 metrów bieżących materiałów folii i laminatów Profifex, których rodzina obejmuje już kilkadziesiąt wzorów i wariantów.  Folie przeznaczone są do zadruku w różnych technologiach druku wielkoformatowego, również w wysokich prędkościach i rozdzielczościach. Uzyskiwane wydruki cechują się szerokim gamutem barwnym i umożliwiają uzyskanie rzeczywistych „korporacyjnych”, nasyconych kolorów.

W portfolio folii IKONOS oprócz „standardowej” białej folii, trafimy na tak ciekawe nośniki jak folia zastępująca tapetę, folia podłogowa, folie okienne, rodzina nośników Fast&Easy z klejem ułatwiającym aplikację, folie do piaskowania i wiele innych.

Oczywiście IKONOS to nie tylko nagrodzone folie i laminaty. Drugą ważną gałęzią produkcji są materiały powlekane takie jak np. tapety, papiery foto, backlity i blockouty. Te również cechuje jakość. Nie bez powodu, motto IKONOS brzmi „we think quality”.

Materiały IKONOS i wiele innych kupisz on-line na naszej platformie B2B.