Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900XG - drukuj maseczki ochronne

Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900XG - drukuj maseczki ochronne

Drukarka sublimacyjna Mutoh drukuje także maseczki ochronne

Rośnie na całym świecie, w tym w Polsce popyt na maseczki ochronne. Sublimacja to najbardziej doskonała i jednocześnie najprostsza metoda ich zdobienia. Dlatego warto wykorzystać popyt na ten towar i rozwinąć biznes o cyfrowy druk maseczek ochronnych.

RJ-900 XG to najpopularniejsza w Polsce drukarka sublimacyjna japońskiej marki Mutoh. Liczbę instalacji „nad Wisłą” można już liczyć w kilku setkach. Cena na poziomie 3.990 euro netto, powoduje, że mogą sobie na nią pozwolić zarówno startupy, małe firmy i agencje reklamowe. Te drukarki sublimacyjne jako „farmy produkcyjne”, instalują także duże drukarnie-fabryki.

„Dobre i tanie” w teorii nie istnieje, a jednak inżynierom japońskiej firmy Mutoh udało się zaprojektować drukarkę, która znajduje zastosowanie w startupach i potężnych fabrykach. Dodatkowo nie trzeba być poligrafem, aby w pełni wykorzystać możliwości tego urządzenia. Drukarki sublimacyjne Mutoh RJ-900 XG są bardzo łatwe w obsłudze i codziennym użytkowaniu.

Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900 XG daje szerokie możliwości zastosowania w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej. Sprawdzi się więc w produkcji: koszulek, odzieży sportowej, smyczy, tkanin dekoracyjnych i reklamowych. W procesie sublimacji grafikę można przenosić także na kubki, sprzęt sportowy, płyty, szkło, drewno, metal, tworzywa, gadżety i wiele, wiele innych.

Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900 XG znajdzie zastosowanie także w trudniejszych czasach koronawirusa. W momencie, kiedy popyt na inne produkty może być niższy, warto wykorzystać jej możliwości o druk indywidualnych i powtarzalnych produktów higienicznych jakimi są maseczki ochronne.

Technologia sublimacji cyfrowej pozwoli zagospodarować wiele nisz jak i rozwinąć moce produkcyjne istniejących parków maszynowych. Drukarka sublimacyjna idealnie wpisuje się w zmiany zachodzące w druku wielkoformatowym, gdzie coraz więcej aplikacji wykonuje się na ekologicznych nośnikach (np. tkaninach) a potrzeby są coraz częściej spersonalizowane.

Stabilna i przemyślana drukarka sublimacyjna

Mutoh RJ-900 XG charakteryzuje się szerokością zadruku 107,4 cm. Na system rolowy możemy założyć materiały rolowe jak i docięte już arkusze o szerokości 108 cm. Odległość karetki z głowicą od powierzchni druku możemy ustawić na 2 poziomach. Dzięki temu maksymalna grubość materiału może mieścić się w dwóch zakresach do 1,2 mm lub do 2 mm. Na system rolowy możemy założyć media na gilzie 2-calowej lub po zastosowaniu adaptera, na 3-calowej.

Model XG posiada 1440-dyszową głowicę piezoelektryczną EPSON. Konstrukcja tej głowicy EPSON pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku od super-szybkiej 360 dpi do ultra-precyzyjnej 2880 dpi.

Głowica EPSON drukuje w technologii zmiennej wielkości kropli (Variable Dot). Ich wielkość mieści się w zakresie od 3,4 do 49,5 pikolitra. Jest to proces zautomatyzowany a jej efektem są ostre detale, subtelne gradienty i gładkie aple.

Drugą technologią na pokładzie Mutoh RJ-900 XG jest Intelligent Interweaving. Jest to technologia druku atramentowego stworzona w laboratoriach firmy Mutoh. Umożliwia ona nanoszenie rastra przypominającego rozmytą „chmurę”, „mgłę” lub „falę”. Przeplot kolejnych warstw eliminuje paskowanie atramentu i różnice kolorystyczne. W porównaniu do urządzeń innych producentów, wyeliminowano paskowanie oraz pozostałe niepożądane efekty występujące podczas druku takie jak np. koalescencja atramentu.

Urządzenie osiąga maksymalną prędkość zadruku do 39,6 m2/h. Tak, więc format A0 zadrukowywany jest w 91 sekund (360 dpi) a format A1 w niespełna 44 sekundy. W zależności od typu aplikacji i parametrów druku, produktywność urządzenia sięga 18,5 m2/h.

Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900 XG oprócz osiągów odróżnia się od konkurencyjnych rozwiązań, tym że głowica piezo jest na stałe zamontowana w karetce. Każdy z kolorów CMYK dostarczany jest w litrowych opakowaniach. Zużycie atramentu kształtuje się na dobrym poziomie 8,5 ml/m2. Przy założeniu, pokrycia powierzchni w 67% w rozdzielczości 720 dpi.

Certyfikowane atramenty sublimacyjne

Drukarka korzysta z wodnych atramentów sublimacyjnych Mutoh DS2 z certyfikatem ÖKOTEX STANDARD 100. Są to bezzapachowe tusze (100% VOC FREE), nie emitujące zapachów zarówno w czasie druku jak i procesu transferu. Można je stosować do zadruku bezpośredniego na poliestrze jak i pośredniego na papierze transferowym. Atramenty te gwarantują szeroki gamut kolorystyczny i nasycone barwy po przeniesieniu na docelowe podłoże. Ich zalety to także odporność po utrwaleniu na pranie i czynniki zewnętrzne, nawet na niskobudżetowych podłożach poliestrowych. Atramenty nie zapychają dysz i przeznaczone są do druku w nawet wysokich prędkościach. Zużycie tuszu kształtuje się na poziomie 8.5 ml/m2 na papierze sublimacyjnym.

Drukarki sublimacyjne Mutoh = łatwa obsługa

Obsługa drukarki sublimacyjne nie sprawia problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Media są ładowane od góry, przez co RJ-900 XG nie zajmuje dużo miejsca. Wyposażony jest on w systemy wciągające materiał, przez co nie ma potrzeby ich ręcznej korekcji. Zadrukowane medium jest odbierane przez bezobsługowy, automatyczny system nawijający.

Drukarka jest gotowa do użycia praktycznie po rozpakowaniu i podłączeniu poprzez interfejs USB lub Ethernet. Urządzenie korzysta z dedykowanego, rozbudowanego sterownika, przez druk może się odbywać z dowolnego oprogramowania pracującego pod kontrolą systemu Windows. Można także skorzystać oprogramowania RIP.

Drukarki sublimacyjne marki Mutoh dystrybuowane są w Polsce przez Atrium Centrum Ploterowe.

Więcej informacji

Artykuł ukazał się także w: