2 plotery solwentowe Artemis w litery24h.pl

2 plotery solwentowe Artemis w litery24h.pl

2 plotery solwentowe Artemis w litery24h.pl

Firma Dakar Reklamy (Litery24h.pl) uzupełniła swój park maszynowy o ploter eko solwentowy Artemis 1621 oraz ploter solwentowy Artemis KM 32xx. Uzupełnieniem tego wszechstronnego zestawu został "legendarny" ploter tnący SummaCut.

O najnowszych inwestycjach opowiadają właściciele przedsiębiorstwa, Państwo Dawid i Karolina Piwowarczyk.

Czym się Państwo zajmujecie na co dzień?

Na co dzień zajmujemy się projektowaniem oraz drukiem banerów i folii reklamowych, produkcją kasetonów LED, obrazów na płótnie canvas oraz oklejaniem pojazdów.

Jakie najbardziej nietypowe zlecenie Państwo realizowaliście?

Jednym z bardziej nietypowych zamówień, które bardzo dobrze zapadło nam w pamięć, był montaż 250-centrymetrowej wysokości liter LED na dachu 9-piętrowego biurowca. Wszystkie elementy konstrukcji wraz z „literkami” trzeba było wnosić własnymi siłami. Realizację do dziś wspominamy z uśmiechem na twarzy :)

Skąd decyzja o rozwoju parku maszynowego o plotery solwentowe Artemis KM32xx i Artemis 1621?

Nasza decyzja była podyktowana polepszeniem jakości, a przede wszystkim szybkości druku czego wymagali nasi główni klienci.

Dlaczego zdecydowaliście się akurat na te plotery solwentowe? Zadecydowały parametry czy cena?

Tak naprawdę zadecydowało to i to... Dzięki wymianie naszego parku maszynowego na nowoczesne, szybkie i jakościowe maszyny, jesteśmy w stanie wykonać najbardziej wymagające zlecenia gdzie liczy się jakość wydruku oraz szybkość realizacji.
Ogromnym atutem dostawcy - firmy Atrium Centrum Ploterowe - jest serwis oraz dostęp do części zamiennych, co oczywiście braliśmy również pod uwagę przy tym zakupie. Dzięki profesjonalnemu podejściu i cierpliwości serwisanta pana Rafała, który instalował nam wszystkie trzy urządzenia, nasze maszyny nie mają przed nami tajemnic. Śpimy spokojnie dzięki świadomości, że pan Rafał zawsze odbierze telefon i odpowie na najbardziej nurtujące nas pytania w dziedzinie druku wielkoformatowego :) Podziękowania również dla pana Piotra Wochna, za profesjonalne doradztwo w wyborze najlepszej konfiguracji maszyn dla naszej drukarni.

Jakie znaczenie ma dostawca w procesie sprzedażowym i po sprzedażowym?

Z firmą Atrium Centrum Ploterowe współpracujemy od początku naszej działalności, a dokładnie od 2009 roku. Dostawca nigdy nas nie zawiódł. Materiały, których potrzebowaliśmy do poszczególnych zamówień zawsze były i są wysokiej jakości oraz zawsze na czas. Panowie Jakub oraz Michał z działu mediów, są naprawdę niezastąpieni :)
Oceniając Atrium jako dostawcę maszyn, od oferty po końcową instalację, każdy etap wykonywany jest z dbałością o najmniejszy szczegół. Zresztą po tylu latach współpracy nie było to dla nas zaskoczeniem, a uświadczyło tylko w fakcie, że Atrium to naprawdę solidny partner w biznesie.

Jakie są plany na przyszłość Dakar Reklamy?

Planujemy zakup kolejnych ploterów, nie zatrzymamy się. Idziemy do przodu!

Artemis serii KM to ploter solwentowy, która na przestrzeni kilku lat doczekała się kilkuset instalacji. Nie rzadko po dwa, trzy egzemplarze w jednym miejscu. Można ją śmiało nazwać bestsellerem. Na ostatnich targach zaprezentowaliśmy udoskonalony model, który dzięki nowej, podwójnej grzałce jest w stanie dosuszać materiał zadrukowywany z prędkością do 160 m2/h w przypadku konfiguracji 4-głowicowej i 260 m2/h w wariancie z 8 głowicami na pokładzie.

Artemis serii KM 32xx to ploter solwentowy pracujący w technologii solwentowej. Ploter można skonfigurować w zależności od wymagań w różne zestawy głowic, co ma przełożenie na wydajność.

„Sercem” maszyny są nowoczesne głowice Konica Minolta. Artemis KM 32xx wyposażane są w 4 lub 8 (w zależności od konfiguracji) japońskich głowic Konica Minolta z 512 dyszami w technologii „i”. Oznacza, to że głowica ta ma większą częstotliwość taktowania, a upraszczając głowica taka potrafi szybciej wystrzeliwać krople od innych głowic co przekłada się na szybszy druk. Generowana wielkość kropli 30 pikolitra pozwala na dokładniejszy druk od konkurencyjnych urządzeń z kroplą ponad 40 pL.

Plotery solwentowe Artemis serii KM 32xx są także wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Maszyny cechują się łatwą obsługą i konserwacją, a za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint.

Plotery solwentowe serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują one w palecie CMYK atramentami twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).

Plotery solwentowe Artemis KM32xx posiada 3 tryby rozwijania i nawijania mediów. Ciężki i stabilny system podawania mediów obsłuży zarówno cienkie papiery billboardowe, folie samoprzylepne jak i ciężki banery na plandekach o gramaturze 900 g/m2 skończywszy (ciężar roli 180 kg). Dodatkowym atutem tego systemu i plotera jest wspomniana już możliwość druku na wielu rolkach jednocześnie.

Jednolita rama maszyny odpowiada za finalną precyzję pracy urządzenia. Zintegrowana rama plotera gwarantuje, że napięcie materiału między rolką podającą a rolką zbierającą jest jednolite i materiał przesuwa się równolegle. Efektem tego jest brak falowania się materiału, dokładny i szybki druk oraz precyzyjnie zwinięty materiał.

Nie mniej istotną sprawą jest ochrona głowic. Stacja serwisowa posiada wydzielone miejsca na każdą głowicę co zapobiega miksowaniu się atramentu. Dzięki temu rozwiązaniu start plotera jest szybki.

Inne ciekawe rozwiązanie które posiada ploter solwentowy Artemis KM serii 32xx to podgrzewane subtanki i płytka głowic, co sprawdzi się podczas druku… zimą, kiedy temperatura w hali produkcyjnej jest często odczuwalnie niższa. Pozwoli to zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Stół grzewczy jest podzielony na 3 niezależne strefy: przed głowicą - wstępnie rozgrzewającą materiał, pod głowicą - dogrzewającą materiał wchłaniający tusz oraz za głowicą - wygrzewającą atrament (do 65 st. C).

Bardzo szybki druk wymaga podwójnego system suszenia wydruków. Jest on oparty jest na 2 elementach: module światła podczerwonego (ang. IR - InfraRed) oraz podwójnym module z wentylatorami.

Artemis 1621 to stabilny, wszechstronny ploter eko-solwentowy w popularnej szerokości 160 cm do produkcji grafik reklamowych, grafik na pojazdy, tapet, rollupów, grafik wystawienniczych, naklejek, dekoracji, itd.

Ploter eko-solwentowy wyposażony jest w szereg profesjonalnych rozwiązań, m.in.: głowice DX7, podwójny system suszący (promiennik podczerwieni + wentylatory), druk falą eliminujący paskowanie, 2-strefowy stół z niezależnymi grzałkami, dwusilnikowy system nawijający, system stałego zasilania w atrament, zaawansowane oprogramowanie RIP – PhotoPrint.

Ploter eko-solwentowy Artemis 1621 rozszerzy możliwości istniejących agencji i drukarni wielkoformatowych o precyzyjny druk w jakości „foto”. Może stanowić także maszynę wsparcia produkcyjnego a nawet zainteresować użytkowników o ograniczonym budżecie.

Wywiad ukazał się także w: